Ndërlidhjet

Obama e Merkel, bashkrendim për krizën grekePresidenti amerikan, Barak Obama, tha se ai dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë rënë dakord për nevojën e një përgjigjje të fuqishme nga bashkësia ndërkombëtare, lidhur me krizën e borxheve në Evropë.

Duke folur për rënien në tregun financiar amerikan Obama tha se autoritetet amerikane po mbikqyrnin nga afër “aktivitetin e pazakontë” në bursë.

Presidenti i SHBA-ve shtoi se “do të veprojmë për të mbrojtur interesat e investitorëve”.
XS
SM
MD
LG