Ndërlidhjet

Petreus: Faizal vepron i vetëmAutori i sulmit të dështuar terrorist në Tajms Skueër në Nju Jork është “një ujk i vetmuar”, një terrorist që vepron vetëm, tha gjenerali Dejvid Petreus. Ky i fundit mbikqyr operacionet ushtarake amerikane në Afganistan dhe në Irak.

Faisal Shazad është lindur në Pakistan dhe është shtetas amerikan. Ai akuzohet për sulmin e dështuar në Nju Jork një javë më parë.
XS
SM
MD
LG