Ndërlidhjet

Vazhdon dhuna në TajlandëDhuna vazhdon t’i kërcënojë përpjekjet për zgjidhjen paqësore të krizës dy mujore në Bangkok ndërmjet protestuesve antiqeveritarë dhe kryeministrit Abhisit Vexhaxhiva.

Mbrëmë një polic tajlandez u vra dhe 13 persona u plagosën në sulmet me armël dhe granata në kryeqytet.

Kryeministri ka ofruar ta shpërndajë parlamentin.
XS
SM
MD
LG