Ndërlidhjet

Neandertalët jetojnë te disa njerëz të sotëmNjë studim i ri thotë se neandertalët dhe njeriu i sotëm janë përzier, me siguri kur njerëzit e parë filluan të emigrojnë nga Afrika.

Të gjithë njerëzit me origjinë nga Evropa, Azia dhe Australia, e kanë ADN-në e neandertaliëve, por jo edhe afrikanët, thuhet në raportin e shkencëtarëve që të premten e botoi revista “Journal Science”.
XS
SM
MD
LG