Ndërlidhjet

Sarkozi, Berluskoni i anuluan vizitat në MoskëPresidenti i Francës Nikolas Sarkozi dhe kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni e kanë anuluar udhëtimin e tyre në Moskë në shënimin e përvjetorit të përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

Ambasada franceze në Moskë tha se arsyeja është kriza financiare në eurozonën.

Deklarata thotë se Franca do të përfaqësohet nga ambasadori i saj në Rusi.
XS
SM
MD
LG