Ndërlidhjet

Talibanët kërcënohen me sulme të rejaMilitantët talibanë janë kërcënuar sot me sulme të reja në tërë Afganistanin javën e ardhshme.

Në komunikatën dërguar mediave, talibanët kërcënohen se nga e hëna do të fillojë me atentate kundër politikanëve, do të aktivizojnë bomba pranë rrugëve dhe do t'i vrasin të gjithë që nuk i mbështesin.

Ministri i Mbrojtjes i Afganistanit, Rahim Vardak, tha se mesazhi i talibanëve është propagandë dhe jo realitet.

XS
SM
MD
LG