Ndërlidhjet

Piratët rrëmbejnë tankerin gjermanPiratët sot kanë rrëmbyer një tanker të kimikateve, pronë e Gjermanisë.

Tankeri është rrëmbyer me një zbarkim dramatik në brigjet e Omanit pas një sulmi me armë automatike dhe granatahedhës, transmeton AFP burime të forcës detare të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG