Ndërlidhjet

Nesër mbahen zgjedhjet në IstogNë Istog janë bërë të gjitha përgatitjet për raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar komune.

Për zgjedhjet e së dielës do të jenë në dispozicion 15 qendra votimi me 54 vendvotime, ndërsa në lista e votimit janë mbi 39 mijë qytetarë me të drejtë vote.

Në zgjedhjet e nesërme garojnë kandidati i LDK-së Haki Rugova, i cili në rundin e parë të zgjedhjeve pati fituar 49,7 % të votave, dhe Shasivar Haxhiaj nga PDK-ja, që pati marrë vetëm 22 % të votave.
XS
SM
MD
LG