Ndërlidhjet

Iran: Varen pesë vetaPesë persona, në mesin e të cilëve edhe një grua, janë varuar sot në Teheran, pasi kishin kryer “akte terroriste”.

Burimet zyrtare iraniane raportojnë se të pestë ishin anëtarë të grupeve “kundërrevolucionare” dhe u ekzekutuan në burgun e Evinit.

Katër nga të varurit i përkisnin pakicës kurde në Iran.
XS
SM
MD
LG