Ndërlidhjet

Kanë: Festivali sipas planitFestivali i filmit në Kanë do të hapet të mërkurën me pjesëmarrjen e shumë artistëve të njohur. Në mesin e pjesëmarrësve do të jenë regjisori iranian, Abas Kiarostami dhe ai rus, Nikita Mikhalkov.

Organizatorët kanë ngritur shqetësimin se hiri vullkanik mund të prishë planet e një numri pjesëmarrësish për të udhëtuar drejt Kanës. Megjithatë festivali do të hapet siç ishte planifikuar me filmin “Robin Hud”, ku interpretojnë Rasëll Krou dhe Kejt Blanshet.
XS
SM
MD
LG