Ndërlidhjet

Iran: 80 të arrestuar në një koncert të paligjshëmKryeprokurori i Teheranit, Abas Xhafari Dolatabadi, ka deklaruar se 80 të rinjë, djem e vajza, janë arrestuar si të përfshirë në sjellje “të pahijshme, ku kërkohej kënaqësi”.

Të gjithë ishin pjesëmarrës në një koncert të paligjshëm. Dolatabadi tha se vajzat dhe djemtë ishin veshur në mënyrë të papërshtatshme dhe në vendngjarje kishte dhe alkool.

Në Republikën Islamike të Iranit, shumica e veshjeve dhe muzikës perëndimore, është e pamorlashme.
XS
SM
MD
LG