Ndërlidhjet

Obama e Merkel diskutojnë tregjet evropianePresidenti amerikan, Barak Obama, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë diskutuar rreth tregjeve financiare evropiane dhe nevojës për marrjen e masave nga BE-ja që të sigurojë besimin tek tregjet.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Bill Burton, tha se biseda telefonike është pjesë e “përfshirjes së vazhdueshme të Obamas me udhëheqësit evropianë lidhur me situatën ekonomike”.
XS
SM
MD
LG