Ndërlidhjet

Medvedev viziton Sirinë e TurqinëPresidenti rus, Dimitri Medvedev, fillon sot një turne në Evropë dhe në Siri. Në Damask, Medvedev do të takohet me homologun e tij sirian, Bashar al Assad. Bisedimet, sipas burimeve ruse, do të fokusohen në bashkëpunimin tregtar, atë ushtarak dhe bisedimet paqësore në Lindjen e Mesme.

Pas Sirisë, Medvedevi do të vizitojë Turqinë, ku do të zhvillojë takime me zyrtarët më të lartë të Turqisë.
XS
SM
MD
LG