Ndërlidhjet

Kabul: Vritet një ushtar i NATO-sNjë ushtar i NATO-s është vrarë gjatë një sulmi të militantëve në Afganistan. Sulmi ka ndodhur të dielën, në lindje të Afganistanit.

Numri i ushtarëve të huaj të vrarë në Afganistan gjatë këtij viti ka shkuar në 187, mes të cilëve 115 amerikanë dhe 40 britanikë.
XS
SM
MD
LG