Ndërlidhjet

Forcohet eurojaMonedha e përbashkët evropiane, euro, ka njohur rritje në tregjet financiare në Azi dhe në Evropë. 1 euro është shkëmbyer mëngjesin e sotëm me 1.29 dollarë, derisa të premten 1 euro ishte shkëmbyer me 1.27 dollarë.

Rritja e vlerës së euros erdhi pas miratimit të paketës së ndihmës për Greqinë dhe pas vendimit për krijimin e një fondi në ndihmë të euros. Ky fond do të jetë në vlerën e 750 miliardë eurove.
XS
SM
MD
LG