Ndërlidhjet

Rusi: Vazhdojnë kërkimet për minatorëtOperacionet e shpëtimit po vazhdojnë në minierën e qymyrgurit në Siberinë lindore, ku nga shpërthimi i dyfishtë e humbën jetën të paktën 31 minatorë dhe dhjetra u plagosën.

Rreth 60 njerëz besohet se kanë mbetur të ngujuar në minierën Raspadskaja, në rajonin verior siberian, Kemerova.

Operacionet e shpëtimit janë vështirësuar nga rreziku i nivelit të lartë të gazit.
XS
SM
MD
LG