Ndërlidhjet

Athinë: Sindikatat paralajmërojnë protestaDy sindikata greke thanë se planifikojnë të mbajnë një protestë të përbashkët kundër qeverisë për ato që i quajnë "masa të padrejta dhe të ashpra" të kursimit.

Raportohet se protesta do të mbahet në 12 maj në Athinë.

Qeveria i shpalli masat në shkëmbim të huasë prej 110 miliardë euro nga Bashkimi Evropian dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG