Ndërlidhjet

Hiri vullkanik prek verilindjen e EvropësZona e prekur nga hiri vullkanik do të jetë hapësira ajrore në verilindje të Evropës, njofton Eurocontrol. Pasditen e së martës do të ketë anulime fluturimesh në aeroportet në juglindje të Francës dhe në gadishullin Iberik, raportojnë të njëjtat burime.

Gjendja në zonat me përqëndrim të lartë të hirit vullkanik mbi oqeanin Atlantik ka filluar të përmirësohet, duke lehtësuar situatën për udhëtimet mes Evropës dhe kontinentit amerikan.
XS
SM
MD
LG