Ndërlidhjet

Shaqiri në kombëtaren e ZvicrësMesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri është zgjedhja e befasueshme për 23 anëtarët e kombëtares së Zvicrës për Kampionatin Botëror.

18 vjeçari Shaqiri e ka luajtur ndeshjen e parë për ekipin ziviceran të Baselit në korrik, ndërsa në futbollin ndërkombëtar ka luajtur vetëm 45 minuta në ndedhjen miqësore Zvicër-Uruguaj në mars.

"Shaqiri ka shfaqur një performancë të mirë për Bazelin dhe mund të luajë në disa pozicione", ka thënë traineri i kombëtare zvicerane, Otmar Hitzfild.
XS
SM
MD
LG