Ndërlidhjet

Medvedev viziton TurqinëPresidenti i Rusisë Dimitri Medvedev sot mbërriti në Turqi.

Medvedev do të takohet me presidentin Abdullah Gyl dhe zyrtarë të lartë të Turqisë.

Gjatë vizitës, presidenti rus do të jetë i pranishëm në nënshkrimin e disa marrëveshjeve të bashkëpunimit, përfshirë energjinë dhe heqjen e vizave hyrëse.

Rusia është partneri i dytë tregtar i Turqisë dhe lidhjet mes dy vendeve vazhdojnë të përmirësohen.
XS
SM
MD
LG