Ndërlidhjet

Shah: Anand mbetet kampion i botësVisuanan Anand nga India e ka mbrojtur titullin e kampionit botëror në shah, duke e mundur sfiduesin nga Bullgaria, Veselin Topallov.

Para ndeshjes së sotme rezultati ishte 5.5 - 5.5, dhe të dy shahistëve u duhej vetëm një fitore për ta siguruar meçin dhe titullin e kampionit të botës.

Anand e fitoi lojën e sotme duke luajtur me figura të zeza.
XS
SM
MD
LG