Ndërlidhjet

Kinë: 7 të vdekur në sulmin në shkollëRaportet nga Kina thonë se shtatë fëmijë janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur kur u shtypën nga turrma në një foshnjore në provincën veriore Shanksi.

Agjencia Xinhua tha se fëmijët u shpuan me thikë për vdekje, por nuk dha detaje për sulmin që ndodhi mëngjesin e sotëm.

Ky është sulmi më i ri në vargun e sulmeve në shkollat dhe foshnjoret kineze.
XS
SM
MD
LG