Ndërlidhjet

Sonte luajnë Fullham-AtletikoEkipi anglez Fullham do të ndeshet sot në Hamburg me klubin spanjol Atletiko në finalen e Kupës së Evropës, e cila zëvendësoi Kupën UEFA.

Fullhami për herë të parë paraqitet në një finale evropiane në historinë 131 vjeçare të klubit.

Favoriti Atletiko i Madridit nëntë herë ka qenë kampion dhe fitues i kupës në Spanjë.
XS
SM
MD
LG