Ndërlidhjet

Jeremiç: KE-ja të mbetet neutrale ndaj statusit të KosovësKëshilli i Evropës “duhet të jetë i fokusuar në nismat që janë neutrale ndaj statusit të Kosovës”, tha ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç në Strasburg.

Gjatë një takimi të këtij Këshilli, të mbajtur sot, Jeremiç theksoi se “po i afrohemi një momenti të ri dhe premtues sa i përket çështjes së Kosovës”. Ai shtoi se duhet gjetur një zgjidhje që është e pranueshme për të gjitha palët.
XS
SM
MD
LG