Ndërlidhjet

Australi: Arrestohet Kapiten DraganiKroacia ka kërkuar transferimin dhe gjykimin në Kroaci të Dragan Vasiljkoviç i njohur si Kapiten Dragani. Ky i fundit u arrestua pasditen e djeshme në Australi.

Ai akuzohet nga autoritetet kroate për krime lufte, gjatë konfliktit të viteve ’90-të në Kroaci. Kapiten Dragani ka qenë komandant i njësive paraushtarake serbe në Kroaci.
XS
SM
MD
LG