Ndërlidhjet

Izraeli kritikon Rusinë për HamasinMinistria e Jashtme e Izraelit ka kritikuar presidentin rus, Dimitri Medvedev, për takimin që zhvilloi me udhëheqësin në mërgim të grupit militant palestinez Hamas. Medvedev u takua në Damask me Khaled Meshal.

Diplomacia izraelite hodhi poshtë thirrjen e bërë nga presidentët e Turqisë dhe të Rusisë, që në procesin e paqes në Lindjen e Mesme të përfshihej dhe Hamasi.
XS
SM
MD
LG