Ndërlidhjet

Medvedev uron KameruninPresidenti i Rusisë Dimitri Medvedev i ka telefonuar Dejvid Kamerunit për ta uruar postin e kryeministrit të ri të Britanisë.

Kremlini tha se Medvedevi i tha Kamerunit se ai pret të punojnë që Rusia dhe Britania të ndihmojnë në sigurimin e sigurisë dhe stabilitetit ndërkombëtar.

Në zgjedhjet e 6 majit, Kamerun i dha fund qeverisjes 13 vjeçare të Laburistëve.
XS
SM
MD
LG