Ndërlidhjet

Suedi: Dhunë para ambasadës iranianePolicia suedeze tha se së paku një person është plagosur dhe disa protestues janë arrestuar gjatë ditës së sotme në Stokholm.

Incidenti ndodhi kur protestuesit u përpoqën të hyjnë me forcë në Ambasadën e Iranit në Suedi. Protestuesit e goditën ndërtesën e ambasadës me bomba artizanale. Pjesëmarrësit po protestonin kundër dënimit me vdekje që zbatohet në Iran.
XS
SM
MD
LG