Ndërlidhjet

SHBA do ndihmojë BH për të eleminuar armatiminBosnja me ndihmën e SHBA-ve do të eleminojë mijëra armë të mbetuar që nga lufta e viteve 1992-’95. Bosnja ka mbi 20 mijë tonë municione dhe dhjetëra mijëra tonë armë të lehta, tha ministri boshnjak i Mbrojtjes, Selmo Çikotiç.

Ka edhe plane për të dhuruar 16 mijë pushkë automatike dhe rreth 60 armë artilerike për forcat afgane të sigurisë.
XS
SM
MD
LG