Ndërlidhjet

Karzai nderon ushtarët amerikanëPresidenti afgan, Hamid Karzai, sot ka nderuar ushtarët amerikanë të vrarë në Afganistan.

Ai ka vizituar Varrezat Kombëtare të Arlingtonit i shoqëruar nga sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts, shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, gjenerali Majk Mullen dhe gjenerali Stenli MekKristël, komandanti i forcave amerikane në Irak dhe në Afganistan.
XS
SM
MD
LG