Ndërlidhjet

Obama e Medvedev diskutojnë IraninPresidenti amerikan, Barak Obama dhe ai rus, Dimitri Medvedev, kanë rënë dakord të udhëzojnë ndërmjetësuesit e vendeve përkatëse të shtojnë përpjekjet rreth sanksioneve të reja ndaj Iranit. Lajmi bëhet i ditur nga Shtëpia e Bardhë.

Dy presidentët, përmes një bisede telefonike, diskutuan përparimin e shënuar nga fuqitë botërore për sanksione të reja ndaj Iranit.
XS
SM
MD
LG