Ndërlidhjet

Al Kaida përgjegjëse për rrëmbimin e francezit


Krahu i Al Kaidës për Afrikën e veriut ka marrë përgjegjësinë për rrëmbëmin e një francezi në Nigeri. Incidenti ka ndodhur muajin e kaluar. Al Kaida ka kërkuar ta shkëmbejë inxhinierin francez me militantët e burgosur.

Agjencia amerikane që mbikqyr rrjetet islamike, tha se një mesazh nga i rrëmbyeri dhe fotoja e tij janë vendosur në internet.
XS
SM
MD
LG