Ndërlidhjet

Ven: Tensionet sociale, shkak i sulmeve në shkollaVrasjet nëpër shkolla, që kanë ndodhur shpesh kohëve të fundit në Kinë, i kanë rrënjët tek tensionet sociale në vend, që duhet të adresohen. Deklarata e kryeministrit kinez, Ven Xhiabao, u bë për mediat vendore pas vrasjes së shtatë fëmijëve dhe dy të rriturve të mërkurën në një çerdhe.

Që nga muaji mars, ky ishte sulmi i gjashtë ndaj fëmijëve në shkolla.
XS
SM
MD
LG