Ndërlidhjet

Athinë: Shpërthim para burgutNjë bombë ka shpërthyer në afërsi të burgut më të madh në Athinë të Greqisë. Dy persona kanë marrë lëndime të lehta dhe ndërtesat në vendin e shpërthimit janë dëmtuar.

Policia tha se sulmi mund të jetë një shenjë mbështetje për gjashtë personat e arrestuar së fundi e që i takojnë grupit “Beteja Revolucionare”.

Sulmi me bombë vjen në kohën kur Greqia gjendet në mes të një krize të rëndë ekonomike.
XS
SM
MD
LG