Ndërlidhjet

Rexhepi: Kosova nuk gjeneron krizëKosova nuk duhet të shihet në asnjë mënyrë si vend që gjeneron krizë dhe strehon kryerësit e aktiviteteve kriminele, tha ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi, pas takimit me homologen e tij në Shkup, Gordana Jankullovska.

Rexhepi theksoi se “Kosova është e përcaktuar të instalojë vlera evropiane”.

Vizita e Rexhepit në Maqedoni vjen pak ditë pas përleshjes së armatosur në Radushë, ku forcat e rendit të Maqedonisë vranë katër shqiptarë. Një nga të vrarët ishte qytetar i Kosovës. Policia maqedonase ka thënë se të katër personat po trafikonin armë nga Kosova në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG