Ndërlidhjet

Bosh: Ofrojmë kompromisin“Ka një kompromis shumë të mirë në tryezë për zgjidhjen e situatës politike në Shqipëri. Politikanët shqiptarë duhet ta pranojnë këtë kompromis dhe të tregojnë se janë burra shteti. Shikoni interesin e vendit tuaj dhe jo atë personal”, deklaroi paraditen e sotme, ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosh.

Bosh shtoi se kompromisi në fjalë ka mbështetjen e BE-së, të SHBA-së dhe të OSBE-së.
XS
SM
MD
LG