Ndërlidhjet

Tajlandë: Trupat luftojnë protestuesitTrupat e Tajlandës kanë hapur zjarr në drejtim të demonstrantëve antiqeveritarë në Bangkok, në përpjekje për të vendosur kordonin e sigurisë në vendin e protestës.

Trupat përdorën plumba gome, gaz lotsjellës dhe municion të vërtetë kundër protestuesve, të cilët hidhnin iu kundërpërgjigjën policisë me kokteje molotovi dhe granata artizanale.

Zyrtarët e spitalit dhe dëshmitarët thanë se të paktën pesë njerëz janë vrarë dhe më shumë se 70 janë plagosur prej mbrëmë kur shpërthyen përleshjet.
XS
SM
MD
LG