Ndërlidhjet

Tërmeti godet Iranin


Një tërmet me magnitudë 5.1 ka goditur pjesën jugore të Iranit. Agjencia zyrtare e lajmeve IRNA ka njoftuar se tërmeti ka goditur një zonë pranë provincave Fars dhe Bushehr, por nuk ka bërë të ditur nëse ka dëme të shkaktuara.
XS
SM
MD
LG