Ndërlidhjet

Francë: Arriti francezja që ishte arrestuar në Iran


Mësuesja franceze, Klotilde Reis, që ishte akuzuar dhe dënuar për pjesëmarrje në demonstrata pas zgjedhjeve presidenciale në Iran, gjatë qershorit të kaluar, sot është kthyer në Francë, pas pagesës prej 285 mijë dollarëve.

Ministri i jashtëm francez, Bernar Kushner, ka insistuar se nuk është bërë kurrfarë pagese, për lirimin e francezes 24 vjeçare.

Arestimi i sa i kishte shtuar tensionet ndërmjet Francës e Iranit.
XS
SM
MD
LG