Ndërlidhjet

Vdes legjenda e muzikës, DioRoni Xhejms Dio, këngëtari i cili e zëvendësoi Ozi Osborn në grupin “Black Sabath” dhe më pas e drejtoi grupin “Heaven & Hell and Dio”, ka vdekur nga kanceri në moshën 67 vjeçare.

Vitin e kaluar Dio shpalli se vuan nga kanceri në stomak.
XS
SM
MD
LG