Ndërlidhjet

Teheran: Hapet samiti i G15Në kryeqytetin e Iranit, Teheran, sot u hap samiti i grupit të 15 vendeve në zhvillimi, apo G 15.

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taid Perdogan dhe presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula Da Silva, do të jenë në meisn e pjesëmarrësve në takimin e G 15, ku përfshihen vende në zhvilim nga Azia, Afrika dhe Amerika Latine.

Takimi vjen në kohën kur Shtetet e Bashkuara po bëjnë trysni për sanksione të reja të OKB-së kundër Iranit për shkak të programit bërthamor.
XS
SM
MD
LG