Ndërlidhjet

SHBA: Libanezja shpallet Miss 2010Një 24 vjeçare arabo-amerikane i ka mundur 50 kandidatet tjera duke fituar titullin Miss 2010.

Në manifestimin që u mbajt mbrëmë në Las Vegas, Rima Fakih, imigrante nga Libani, u tha organizatorëve se familja e saj i ndjek të dyja besimet, myslimanizmin dhe krishterimin.

Ajo u shpërngul në Shtetet e Bashkuara si foshnje dhe u rrit në Nju Jork, ku vijoi një shkollë katolike.

Fakih e përfaqësonte shtetin e Miçiganit.
XS
SM
MD
LG