Ndërlidhjet

Tajlandë: Vdes strategu i protestaveRaportet thonë se gjenerali i rebeluar i armatës tajlandeze, i cili punonte për protestuesit e njohur si “këmishëkuqtë” ka vdekur pesë ditë pasi u qëllua nga një snajper.

Hatija ishte strateg ushtarak për “Këmishat e Kuqe”.

Sulmi i të mërkurës nxiti luftime të ashpra në rrugë ndërmjet protestuesve kundër qeverisë dhe armatës në qendër të kryeqytetit Bangkok.

Të paktën 36 njerëz, të gjithë civilë, e humbën jetën në dhunën.
XS
SM
MD
LG