Ndërlidhjet

India teston raketën e reNjë zyrtar i ministrisë së Mbrojtjes në Nju Delhi tha se India e ka testuar me sukses një raketë balistike, me rreze të mesme veprimi, e aftë për të mbajtur koka bërthamore.

Raketa Agni-II tokë-tokë, e cila ka rreze veprimi prej 2.000 km, u shkrep në shtetin lindor Orisa.

Raketa është pjesë e strategjisë zbrapsëse kundër fqinjve bërthamorë, Kinës dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG