Ndërlidhjet

Tiranë: Nderohet Orhan PamukShkrimtari turk, Orhan Pamuk, është nderuar sot nga Universiteti i Tiranës me titullin “Honoris Causa”. Titulli i është dhënë nga rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule. Në ceremoni i pranishëm ishte dhe ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj.

Në vitin 2006 shkrimtari turk është nderuar me çmimin Nobel për letërsi.
XS
SM
MD
LG