Ndërlidhjet

Erdogan: Nuk ka nevojë për sanksione shtesë ndaj IranitKryeministri turk, Taip Rexhep Erdogan, tha se nuk sheh nevojën e sanksioneve të reja ndaj Iranit. Deklarata e Erdoganit erdhi pas marrëveshjes së ndërmjetësuar nga Brazili dhe Turqia, që lejon dërgimin e uraniumit për tu pasuruar jashtë vendit.

Deklarata e Erdoganit u bë në Baku, ku ai ka filluar një vizitë zyrtare, pas arritjes së paktit me Iranin.
XS
SM
MD
LG