Ndërlidhjet

Shtëpia e Bardhë sërish e shqetësuar rreth IranitUashingtoni dhe partnerët e tij mbeten thellësisht të shqetësuar rreth programeve bërthamore të Iranit, megjithëse mund të jetë një hap pozitiv për Teheranin që të transferojë uraniumin e papasuruar jashtë vendit, tha Shtëpia e Bardhë.

“Irani duhet të marrë masat e nevojshme për të siguruar bashkësinë ndërkombëtare se programi bërthamor që po zhvillon është vetëm për qëllime paqësore”, tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibs.
XS
SM
MD
LG