Ndërlidhjet

FIFA heton akuzat për korrupsionin ruso-spanjollKomiteti i etikës së FIFA-s do të hetojë komentet e ish kreut të Asosacionit të Futbollit të Anglisë, i cili ka folur për korrupsion dhe konspiracion ruso-spanjoll në garën për vendin organizator të kupës së botës në futboll në vitin 2018.

Dejvid Triesmna i bëri komentet ku flitej për korrupsion për mediat britanike.
XS
SM
MD
LG