Ndërlidhjet

Gruevski e Papandreu duan zgjidhje të shpejtë të kontestitKryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Gruevski dhe Goerge Papandreu, kanë shprehur dëshirën që kontesti mes dy vendeve rreth emrit të zgjidhet sa më shpejtë.

Delegacioni i Maqedonisë njoftoi se në takimin në Madrid nuk është paraqitur ndonjë propozim konkret për emrin, por dy kryeministrat kanë shprehur gatishmëri për takime të reja dhe të drejtpërdrejta në të ardhmen e afërt.

Gruevski dhe Papandreu gjithashtu kanë biseduar për situatën ekonomike në Greqi dhe rajon.

XS
SM
MD
LG