Ndërlidhjet

Karzai: Perëndimi e kupton nevojën për bisedime me talibanëtPresidenti i Afganistanit, Hamid Karzai tha se liderët e Perëndimit po fillojnë të kuptojnë se lufta në Afganistan nuk mund të fitohet ushtarakisht, dhe se procesi i paqes duhet të përfshijë edhe shtrirjen e dorës talibanëve.

Në një konferencë shtypi në Kabul, Karzai tha se ai kishte patur “diskutime të gjera për procesin e paqes” me presidentin amerikan Barak Obama gjatë vizitës treditore në Uashington javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG